Pracownia Art Sempka

Pracownia ArtSempka wykorzystuje sprawdzone, zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne technologie, narzędzia i materiały oraz stosuje wysokiej klasy surowce. Celem każdej wykonywanej pracy, opartej na wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu specjalistów zatrudnionych w pracowni jest doskonały wyrób i pełna satysfakcja Klienta.

Pracownia Art Sempka

Firma ArtSempka rozpoczęła działalność dzięki rzeźbiarskim tradycjom rodzinnym.
Ojciec – Leszek Sempka jest znanym i cenionym artystą tworzącym od 1962 roku w drewnie oraz węglu. Rzeźby jego autorstwa trzykrotnie trafiły do rąk Papieża Jana Pawła II. Wykonał również herb do papieskiego tronu, który to został użyty podczas ostatniej wizyty Ojca Świętego w Gliwicach 17 czerwca 1999 roku.Dziś firma ArtSempka proponuje Państwu szeroki wachlarz prac i usług:

  • PRODUKCJĘ MEBLI DREWNIANYCH NA ZAMÓWIENIE  wg wzorów współczesnych i klasycznych (zabudowy meblowe, zabudowy kuchenne, szafy, komody, witryny, stoliki, szafki, meble rzeźbione, meble stylowe, zabudowy kominkowe itp.)
  • KONSERWACJĘ I RESTAURACJĘ ZABYTKÓW (stolarka okienna i drzwiowa, meble, konfesjonały, ławki, ołtarze, rzeźby i inne zabytki drewniane ruchome i nie ruchome)
  • RZEŹBĘ W DREWNIE (detale architektoniczne, pilastry, ornamenty, listwy ozdobne itp.)

Wykonujemy także skomplikowane realizacje takie jak projektowanie oraz wykonawstwo  ołtarzy, wielko-gabarytowych drzwi, wrót i innych wyrobów w drewnie. Firma ma możliwość realizacji prac pod nadzorem konserwatorskim.Nasze wyroby i prace znajdują się w wielu miejscach w Polsce jak również  w innych częściach świata, między innymi w Irlandii i w Stanach Zjednoczonych.Pracownia ArtSempka jest kontynuacją firmy QBE Marcin Sempka.Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

O właścicielu firmy ArtSempka

Kontakt z rzeźbą, pięknymi meblami jak i konserwacją zabytków miałem od najmłodszych lat dzięki mojemu ojcu Leszkowi Sempce. Dziś prowadzę firmę ArtSempka, jest to moja praca, w której się realizuję i spełniam ale przede wszystkim moja pasja.

Wiedzę teoretyczną rozwijałem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na wydziale Architektury, uzyskując w 2004r. tytuł mgr inż. architekta oraz na wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kończąc w 2009 roku studia podyplomowe na kierunku Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego.

Bardzo cenne umiejętności i doświadczenie w zakresie konserwacji i restauracji zabytków zdobyłem pracując w Conservation Letterfrack. Jest to największa pracownia konserwatorsko-restauratorska w Irlandii,  wykonująca prace m.in. dla Muzeum Narodowego w tym kraju.

Od 2006 roku jestem zarejestrowany jako rzeźbiarz w stowarzyszeniu Irish Georgian Society, które zajmuje się konserwacją i restauracją zabytków architektury irlandzkiej.